Schola pragensis

Přistaň na správné škole! Veletrh pražských středních škol Schola Pragensis 2021 bude znovu jen online

26. ročník veletrhu Schola Pragensis bude podruhé za sebou pouze online. Přehlídka pražských středních a vyšších odborných škol se letos nemůže kvůli pandemii koronaviru pořádat v tradiční prezenční formě, proto se celý veletrh přesunul na internet. Uchazeči o vzdělávání na středních školách a uchazeči o vyšší odborné studium najdou veškeré informace na nové webové adrese www.scholapragensis.online. Veletrh bude doplněn o živá vysílání z Kongresového centra Praha a také ze zapojených škol, pokud to epidemická situace kolem koronaviru dovolí.
 

Letošního 26. ročníku veletrhu vzdělávání Schola Pragensis se plánuje zúčastnit 132 škol a institucí. Veletrh bude zcela online a jeho web bude i po skončení vysílání 27. listopadu stále aktivní a fungovat až do konce února příštího roku. Nabídne kromě důležitých informací například poradny a besedy se zajímavými osobnostmi. Celá událost bude zahájena 25. listopadu 2021 na stránkách www.scholapragensis.online.

Zájemci o tradiční veletrh se i letos navzdory protiepidemickým opatřením mohou těšit na bohatý program složený z rozhovorů, podcastů i textů o tom, jak vybrat správnou střední školu či jak zvládnout testy přijímací zkoušky.

Informace o veletrhu budou pravidelně uveřejňovány na sociálních sítích Scholy Pragensis - Facebooku, Instagramu, ale i YouTube. Základním mottem veletrhu je „Přistaň na správné škole!“, které vychází z vítězného motivu plakátu pro veletrh Schola Pragensis 2021, jehož autorem je student Albert Finta z Vyšší odborná školy a Střední průmyslové školy dopravní, Praha 1, Masná 18.

Veletrh vzdělávání je určen zejména žákům základních škol, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů. Školy zřizované hlavním městem Prahou i jinými subjekty zde prezentují nejen své instituce, ale i výsledky své práce, a to jak v oblasti pedagogické, tak i v oblastech zájmových činností. Potencionální zájemci o studia na vybrané škole se mohou tak přesvědčit, co daná škola nabízí, a mají i možnost porovnání s jinými školami na jednom místě.

Kromě prezentace škol na internetu mohou všichni zájemci o vzdělávání v pražských školách stahovat zcela aplikaci pro mobilní telefony s operačním systémem Android i iOS. Aplikace obsahuje informace o vzdělávací nabídce jednotlivých vystavovatelů – škol, ale také dalších institucí působících v Praze.

 

Aplikace ke stažení do mobilního zařízení je k dispozici zde:

https://apps.apple.com/cz/app/schola-pragensis/id1527732959?l=cs
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pragensis&hl=cs