Přistaň na správné škole! Veletrh pražských středních škol Schola Pragensis 2021 bude znovu jen online

26. ročník veletrhu Schola Pragensis bude podruhé za sebou pouze online. Přehlídka pražských středních a vyšších odborných škol se letos nemůže kvůli pandemii koronaviru pořádat v tradiční prezenční formě, proto se celý veletrh přesunul na internet. Uchazeči o vzdělávání na středních školách a uchazeči o vyšší odborné studium najdou veškeré informace na nové webové adrese www.scholapragensis.online. Veletrh bude doplněn o živá vysílání z Kongresového centra Praha a také ze zapojených škol, pokud to epidemická situace kolem koronaviru dovolí.
 

Letošního 26. ročníku veletrhu vzdělávání Schola Pragensis se plánuje zúčastnit 132 škol a institucí. Veletrh bude zcela online a jeho web bude i po skončení vysílání 27. listopadu stále aktivní a fungovat až do konce února příštího roku. Nabídne kromě důležitých informací například poradny a besedy se zajímavými osobnostmi. Celá událost bude zahájena 25. listopadu 2021 na stránkách www.scholapragensis.online.

Zájemci o tradiční veletrh se i letos navzdory protiepidemickým opatřením mohou těšit na bohatý program složený z rozhovorů, podcastů i textů o tom, jak vybrat správnou střední školu či jak zvládnout testy přijímací zkoušky.

Informace o veletrhu budou pravidelně uveřejňovány na sociálních sítích Scholy Pragensis - Facebooku, Instagramu, ale i YouTube. Základním mottem veletrhu je „Přistaň na správné škole!“, které vychází z vítězného motivu plakátu pro veletrh Schola Pragensis 2021, jehož autorem je student Albert Finta z Vyšší odborná školy a Střední průmyslové školy dopravní, Praha 1, Masná 18.

Veletrh vzdělávání je určen zejména žákům základních škol, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů. Školy zřizované hlavním městem Prahou i jinými subjekty zde prezentují nejen své instituce, ale i výsledky své práce, a to jak v oblasti pedagogické, tak i v oblastech zájmových činností. Potencionální zájemci o studia na vybrané škole se mohou tak přesvědčit, co daná škola nabízí, a mají i možnost porovnání s jinými školami na jednom místě.

Kromě prezentace škol na internetu mohou všichni zájemci o vzdělávání v pražských školách stahovat zcela aplikaci pro mobilní telefony s operačním systémem Android i iOS. Aplikace obsahuje informace o vzdělávací nabídce jednotlivých vystavovatelů – škol, ale také dalších institucí působících v Praze.

 

Aplikace ke stažení do mobilního zařízení je k dispozici zde:

https://apps.apple.com/cz/app/schola-pragensis/id1527732959?l=cs
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pragensis&hl=cs