Kde vystoupíš ty? Schola Pragensis 2016

Odpovědi na otázku „Kde vystoupíš ty?“ se vám může alespoň částečně dostat na 21. ročníku přehlídky a nabídky pražského středního a vyššího odborného školství Schola Pragensis 2016. Přehlídka se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra Praha na pražském Vyšehradě od 24. do 26. listopadu 2016.

Otázka „Kde vystoupíš ty?“ je letošním sloganem výstavy, který zanesl do svého návrhu o nejlepší plakát na výstavu Schola Pragensis 2016 žák Střední průmyslové školy na Proseku Viktor Neupauer.

Letošní ročník výstavy opět nabídne pestrou nabídku oborů vzdělání pražských středních a vyšších odborných škol, soutěže pro veřejnost i hudební program – ten zajistí studenti Konzervatoře Jaroslava Ježka. Kromě škol zde budou také další vystavovatelé – mimo jiné z Národního technického muzea, cechy a oborové organizace. Zvláštním hostem letošní přehlídky bude Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie z jihočeských Vodňan. Návštěvníci budou rovněž moci vidět klání škol republikového finále odborné soutěže v oboru instalatér.

Výstava SCHOLA PRAGENSIS je určena široké veřejnosti – zejména pak žákům devátých tříd, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů. Se stále větším důrazem na celoživotní učení se školy otevírají také široké veřejnosti, a to v mnoha různých podobách – od rekvalifikačních kurzů, přes různá školení a doškolení či workshopy až po přednášky různého zaměření. I tyto informace budou moci mnozí zájemci získat u jednotlivých vystavovatelů.

Školy zřizované hlavním městem Prahou i jinými subjekty zde prezentují nejen svá zařízení, ale i výsledky své práce, a to jak v oblasti pedagogické, tak i v oblastech zájmových činností. Potencionální zájemci o studia na vybrané škole se mohou v reálu přesvědčit, co daná škola nabízí, a mají i možnost porovnání s jinými školami. Lze zde získat široký obraz o studijních nabídkách v hlavním městě Praze.

Informace o přehlídce lze získat na webu www.scholapragensis.cz. Pořadatelem přehlídky je Hlavní město Praha. Vstup na akci je pro všechny zcela zdarma.

Otevírací doba výstavy

Čt. 24. 11. 2016 od 9:00 – 18:00
Pá. 25. 11. 2016 od 9:00 – 18:00
So. 26. 11. 2016 od 9:00 – 15:00

Plakát